Fenerbahçe’de İsmail Kartal hedefini belirledi!

Fenerbahçe’de 2-2’lik Sivas maçı büyük şok ve hayal kırıklığı yaşattı. İsmail Kartal ve futbolcuların dünkü antrenmanda toplantı yaparak, “Beklemediğimiz bir sonuç aldık. Artık ipler elimizde değil ama bize yakışanı yapıp neler olacağını görmek” derken takıma dair hedefini de açıkladı.

Fenerbahçe, bu sezonki en büyük hayal kırıklığı yaşadığı haftayı geride bıraktı.

Önce perşembe günü Olympiakos karşısında Konferans Ligi’ne çeyrek finalde havlu atıldı. Pazartesi günü ise Sivas deplasmanında 2 kez öne geçen Fenerbahçe, sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. Ligde bitime 5 hafta kala lider Galatasaray ile aradaki puan farkı 4’e yükseldi. Kanarya, Sivas’ta takılmadan önce şampiyonluk için kaderini kendi elinde tutuyordu. Kalan tüm maçların kazanılması halinde ligde yıllarca süren şampiyonluk hasreti sona erecekti. Ancak artık işler değişti.

Size güvenim tam”

İsmail Kartal ve öğrencileri, 1 günlük iznin ardından dün Samandıra’da toplanarak Beşiktaş maçının hazırlıklarına başladı. Kartal ve futbolcular idmanda bir toplantı yaparak durum değerlendirmesinde bulundu. Hem tecrübeli teknik adamın hem de kaptanların söz aldıkları öğrenildi. Yapılan toplantıa Kartal’ın, “Beklemediğimiz bir sonuç aldık. Her şeye rağmen biten bir şey yok. Benim size güvenim tam. Biz kalan tüm maçlarımızı kazanalım, rakibimiz de bizim gibi takılabilir” dediği kaydedildi.

“Hedefe ulaşabiliriz”

Kaptanların ise bu toplantıda, “Özellikle Olympiakos maçı sonrası aldığımız bu sonuç hiç iyi olmadı. Bize güvenen taraftarlarımızı fazlasıyla üzdük. Ligde 2’si derbi olmak üzere 5 finalimiz kaldı. Derbi galibiyetleri her zaman önemlidir ama şu anki durumda kazanılması zorunlu maçlar oldu. Şampiyonluk yolunda ipler elimizde değil ama bize yakışan, kalan tüm maçlarımızı kazanmak ve neler olacağını görmek. 5’te 5 yapabilirsek, hedefimize ulaşma şansımız olabilir” ifadelerini kullandığı öğrenildi. (Fanatik)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir